آخرین اخبار تخصصی سلامت و پزشکی

جدیدترین اخبار پزشکی را در این صفحه جستجو کنید

عمل جراحی تمپانوپلاستی چیست؟


تمپانوپلاستی چیست؟


تمپانوپلاستی (TIM-pah-noh-plass-tee) جراحی برای ترمیم سوراخ یا پارگی در پرده گوش است. پرده  گوش یک لایه نازک از بافت است که در پاسخ به صدا مرتعش می شود. در جراحی تمپانوپلاستی با با استفاده ازپیوند فاسیا یا غلاف عضلات پشت گوشی خود بیمار سوراخ  گوش بسته ‌میشود .هدف از این روش جراحی علاوه بر بستن سوراخ ، بهبود شنوایی نیز می باشد.

موفقیت این عمل به توانایی درمان بیماری های گوش میانی (به عنوان مثال بافت گرانول ملتهب یا کلستئاتوم)، بستگی دارد. همچنین  موفقیت به  روش جراحی، میزان عفونت قبل از عمل، وضعیت بافتهای گوش میانی، وضعیت سلامت عمومی  بیمار و کشیدن  یا نکشیدن  دخانیات  بستگی دارد. در دست بهترین جراحان گوش و حلق و بینی  کلینیک گوش تهران در ۱۰ درصد موارد  ‌پیوند پرده موفقیت امیز نیست و جراحی  مجدد لازم  است. فاصله  بین جراحی  و جراحی مجدد حداقل ۱ سال توصیه  می شود.

در روز عمل پزشک معالج  شما به شما توصیه می کند که ناشتا به کلینیک مراجعه کنید. به طور کلی بهتر است  در جراحی هایی که همراه بیهوشی هست قبل ازالقا بیهوشی معده ازغذا خالی باشد. 

ممکن است قبل ازعمل نیاز به تکرار ادیومتری و سنجش گوش و یا انجام سی تی اسکن  باشد روزعمل تمام  مدارک خود را با خود همراه داشته باشید. بعد از جراحی می توانید شخصا به کارهای روزمره خود رسیدگی  کنید بلافاصله بعد از باز کردن  پانسمان  شنوایی شما بهتر نمیشود و مستلزم گذشتن زمانی حدود ۲تا ۳ ماه است.


چرا تمپانوپلاستی انجام می شود؟


هنگامی که  پارگی پرده گوش به طور طبیعی بسته نشود، پزشکان جراحی تمپانوپلاستی را به بیماران خود توصیه می کنند.این نوع از اعمال جراحی گوش برای بهبود شنوایی و جلوگیری از ورود موارد خارجی به گوش میانی انجام می شود.


قبل از انجام تمپانوپلاستی چه اقداماتی انجام می شود؟


فرد بیمار قبل از جراحی، آزمایش شنوایی سنجی انجام می دهد. این آزمایش به پزشک معالج اجازه می دهد تا نتایج را با آزمایش شنوایی سنجی پس از جراحی تمپانوپلاستی مقایسه کند.


آمادگی های قبل از عمل جراحی تمپانوپلاستی چیست؟


پزشک به بیمار  یاد آوری خواهد کرد که قبل از جراحی چه وقت و چه زمانی می تواند غذا بخورد و بنوشد. برای این عمل باید معده فرد بیمار خالی باشد. بیمار می تواند با صحبت در مورد انتظاراتش قبل از عمل و بعد از عمل تمپانوپلاستی ،هر گونه ترس ناشی از عمل جراحی را کاهش دهد. پزشکان تیم کلینیک گوش تهران با سابقه طولانی جراحی های گوش می توانند مشاوره خوبی برای درمان بیمارهای گوش شما باشند.


در حین جراحی تمپانوپلاستی چه اتفاقی رخ می دهد؟


جراح گوش ، حلق و بینی (اتولوژیست) عمل تمپانوپلاستی را انجام می دهد. در حین انجام جراحی تمپانوپلاستی ، سوراخ در پرده گوش توسط وصله، پوشانده می شود. وصله ، که پیوند نیز نامیده می شود، می تواند از بافتی که از اطراف گوش بیمار (غضروف یا عضلات فاشیا)گرفته شود یا از مواد ساخته شده توسط انسان باشد.

افرادی که با پارگی پرده گوش به کلینیک گوش تهران مراجعه می کنند توسط تیمی متشکل از چند متخصص تحت درمان قرار می گیرند که درمان پارگی گوش و جراحی گوش  این تیم حاذق منجر به کنترل و درمان بیماری می شود.

[ بازدید : 42 ]

[ يکشنبه 2 خرداد 1400 ] 11:01 ] [ Nutty_Domination ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]