آخرین اخبار تخصصی سلامت و پزشکی

جدیدترین اخبار پزشکی را در این صفحه جستجو کنید

تاسیسات دات کام و آشنایی فنی با خرید پمپ آب خانگی و مشخصات آن

مشخصات پمپ آب خانگی:

قبل از هر چیز این را بخاطر بسپار که مهمترین اصل در انتخاب پمپ آب خانگی عملکرد آن است که مربوط به خروجی پمپ، حداکثر سرعت جریان (تخلیه) و حداکثر سر (ارتفاع) است. لازم است. بنابراین، خوب است که ابتدا در ادامه مطلب مجموعه‌ای از کلمات کلیدی مربوط به مشخصات پمپ را درک کنید.

-توان (قدرت): به قدرتی که پمپ قادر به تولید و انتقال آن به سیال به عنوان نیروی مکانیکی است، "قدرت پمپ" گفته می‌شود و در اسب بخار (HP) یا کیلووات (KW) محاسبه می‌شود.

-حداکثر آبدهی (ماکزیمم دبی): یک ویژگی مهم برای یادآوری قبل از خرید پمپ آب خانگی است. حداکثر میزان تخلیه ظرفیت پمپ در انتقال آب در ارتفاع صفر (خروجی) است که حداکثر میزان تخلیه پمپ است. به این حالت "Max Q" (Max Q) گفته می‌شود و در لیتر در دقیقه (L / دقیقه) یا متر مکعب در ساعت (M3 / H) محاسبه می‌شود.

-حداکثر ارتفاع پمپ (ماکزیمم هِد): یکی دیگر از ویژگی‌های مهم هنگام خرید پمپ آب خانگی این است که مقدار "حداکثر ارتفاع" از جایی که پمپ در آن قرار دارد (ارتفاع صفر) پمپ می‌شود. برابر است با بالاترین نقطه‌ای که در آن آب می‌توان پمپ کرد. پمپ. حداکثر ارتفاع، که به عنوان فشار پمپ نیز شناخته می‌شود، در متر (M) محاسبه می‌شود.

توجه: توجه داشته باشید که ارتفاع با تخلیه رابطه معکوس دارد، زیرا ارتفاع باعث افزایش دبی می‌شود. در نتیجه، در نقطه حداکثر ارتفاع، تخلیه نزدیک به "صفر" خواهد بود. بنابراین لازم است پمپ با حداکثر ارتفاع بالاتر از ارتفاع موردنیاز انتخاب شود. به عنوان مثال، اگر شما نیاز به پمپاژ آب تا ارتفاع 18 متر دارید، باید پمپ با حداکثر ارتفاع 20 متر را انتخاب کنید.

-قطر ورودی لوله: به اندازه قطر لوله ورودی پمپ میگویند و معمولاً برحسب اینچ (Inch) محاسبه می‌شود.

-قطر خروجی لوله: به اندازه قطر لوله خروجی پمپ میگویند که معمولاً برحسب اینچ (Inch) بوده از آنجایی که با میزان آبدهی رابطه مستقیم دارد عامل بسیار مهمی است.

-مشخصات الکتریکی: مشخصات الکتریکی یک پمپ خود شامل چند ویژگی است، از جمله میزان آمپر مصرفی، ولتاژ، سه فاز و یا تکفاز بودن پمپ و فرکانس!

-که بسته به نوع سیم کشی الکتروموتور می‌تواند سه فاز / تکفاز باشد، و معمولاً پمپهای خانگی (که با برق شهری کار می‌کنند) همگی تکفاز بوده (220 ولت) و در مصارف صنعتی سه فاز (380 ولت) می‌باشند.

حال باید بدانید که فرکانس الکتریکی در ایران 50 هرتز است و کلیه پمپهای تولید شده یا وارداتی در ایران 50 هرتز است. دانستن این نکته برای مونتاژ و تنظیم پنل الکتریکی بسیار مهم است. (در کشورهایی مانند اتحادیه اروپا، برق 60 هرتز است)

توجه: تمام ویژگی‌های مهم پمپ آب خانگی (موارد ذکر شده در بالا) در صفحه آن ذکر شده است و می‌توانید برای بررسی صحت توضیحات فروشندگان، صفحه پمپ سایت هدف را بررسی کنید.

موارد مهمی که باید به آنها توجه کنید:

همانطور که در صفحه پمپ آب خانگی گفته شد، برای انتخاب و خرید پمپ آب خانگی، فقط کافی است موارد زیر را در نظر بگیرید تا به میزان واضح و روشن میزان آب مصرفی ساختمان خود را بفهمید:

تعداد طبقات ساختمان

- تعداد واحد

- منطقه واحد

تعداد باتری‌های ساختمان

تعداد باتری‌های ساختمان

بنابراین، همانطور که در مقاله بالا ذکر کردیم، پمپ مورد نیاز شما بسته به نوع ساختمان شما و میزان مصرف هر واحد متفاوت خواهد بود، به عنوان مثال، هنگامی که ساختمان شما یک آپارتمان 2 طبقه 8 واحدی با مصرف آب زیاد است، بیشتر شبیه به پمپ است، شما به حداکثر جریان بالایی احتیاج دارید. اما اگر ساختمان دارای طبقات زیادی است و در هر طبقه فقط یک واحد وجود دارد، به پمپ حداکثر ارتفاع احتیاج دارید.

تفاوت پمپ جتی و پمپ بشقابی در چیست و کدام بهتر است؟

برای درک بهتر تفاوت بین پمپ جت و یک پمپ صفحه، به منحنی جریان دو و حداکثر ارتفاع و حداکثر جریان نگاه کنید. در پمپ نوع جت، پمپ می‌تواند با فشار بیشتر آب را به ارتفاع بالاتر پمپ کند، اما در نسخه صفحه، پمپ می‌تواند آب بیشتری را به ارتفاع پایین‌تر (همان قدرت) از جت منتقل کند.

برای درک بهتر، کافی است که پمپ یک اسب صفحه Calmo را با پمپ یک اسب جت Kalmo مقایسه کنید: در مدل صفحه، پمپ می‌تواند 6 متر مکعب آب در ساعت را به ارتفاع 33 متر پمپ کند، در حالی که پمپ جت اسب می‌تواند 3 متر مکعب آب در ساعت را پمپ کند. پمپ تا ارتفاع 52 متر.

از این رو، در بحث انتخاب پمپ آب و خرید پمپ آب خانگی، تفاوت اصلی بین پمپ جت و یک پمپ صفحه در حداکثر ارتفاع (ارتفاع) و حداکثر جریان (تخلیه) است.

البته جدا از موارد فوق، این دو پمپ تفاوت‌های دیگری نیز دارند؛ به عنوان مثال، پمپ‌های جت مقداری مکش تولید می‌کنند، و آنها را برای ساخت دیگهای بخار و نصب در مخازن ایده آل می‌کنند، و پمپ‌های صفحه‌ای نسبت به آنچه که انجام می‌دهند، سروصدا بسیار کمتری ایجاد می‌کنند. مدل‌های دیگری نیز موجود است و اینها به عنوان پمپ‌های خاموش شناخته می‌شوند.

توجه: پمپ‌های جت مکانیسمی مشابه پمپ‌های مکش دارند و می‌توانند آب مخلوط شده با هوا را پمپ کنند.

[ بازدید : 37 ]

[ سه شنبه 13 آبان 1399 ] 12:53 ] [ Nutty_Domination ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]