آخرین اخبار تخصصی سلامت و پزشکی

جدیدترین اخبار پزشکی را در این صفحه جستجو کنید

چگونه رژیم کتوژنیک بگیریم؟

از مقالات دکتر فرزاد روشن ضمیر متخصص تغذیه و رژیم  درمانی رژیم آنلاین آردایت  https://rdiet.ir/

لبنیات پرچرب: ماست، کره و خامه. پنیر: برنج، پنیر خامه ای، چدار و پنیر بز. پنیر پرچرب: چدار، موزارلا، پنیر بز و پنیر خامه ای. اگر رژیم کتوژنیک آزادتری را دنبال می کنید، اضافه کردن یک فنجان انواع توت ها به صبحانه یا یک وعده کوچک سبزیجات نشاسته ای به وعده شام باعث افزایش تعداد کربوهیدرات ها در این برنامه غذایی می شود.

[ بازدید : 351 ]


ادامه مطلب

[ يکشنبه 3 مرداد 1400 ] 20:50 ] [ Nutty_Domination ]

[ ]

خواص جوانه‌ ها؛ جوانه ها، مولتی‌ ویتامین‌ های طبیعی

این روزها در بیشتر فروشگاه‌ها و مغازه‌های سطح شهر بسته‌های حاوی انواع جوانه‌ ها همچون جوانه ماش، گندم، شبدر، یونجه و حتی جوانه حبوباتی چون عدس و نخود هم دیده می‌شود. این ماده غذایی آماده مصرف با ماست، انواع سالاد کاهو، کلم یا سالاد شیرازی بوده یا به همراه ساندویچ و برگرها استفاده می شود. برخی خانواده ها این ماده غذایی را به صورت خام می خورند و برخی هم به مدت کوتاهی در روغن تفت می دهند، اما آیا این درست است که می گویند جوانه، از خود دانه غنی تر است؟ آیا این ماده غذایی از نظر ارزش تغذیه ای بر یکدیگر برتری دارد؟ مزیت اصلی هر جوانه در چیست؟ پودر این ماده غذایی در مقایسه با جوانه تازه مزیتی هم دارد؟ آیا این ماده غذایی سهمی در تغذیه کودکان یا سالمندان دارد؟

برچسب ها: جوانه , داروهای گیاهی , گیاهان دارویی , ویتامین ,

[ بازدید : 28 ]


ادامه مطلب

[ يکشنبه 2 خرداد 1400 ] 11:33 ] [ Nutty_Domination ]

[ ]

آشنایی با خواص روغن ماهی و ارتباط آن با میکروب‌های روده

رژیم‌های‌غذایی سرشار از روغن ماهی در‌مقایسه با رژیم‌های حاوی روغن‌حیوانی (خوک)، باکتری‌های کاملاً متفاوتی را در روده‌ی موش تولید ‌می‌کنند. محققان این میکروب‌ها را به بدن موش دیگری منتقل‌کردند تا تأثیر آن‌را در سلامت حیوان مشاهده کنند.

نتایج نشان‌می‌دهد که باکتری‌های ‌روده (میکروبیوتا)، تا‌حدودی عامل اثر مفید روغن‌ماهی و اثرات مضرچربی حیوانی (خوک) می‌باشند.

موشی که میکروب‌های‌روده همراه با رژیم روغن‌ماهی را دریافت کرده بود، در‌مقایسه با موشی که میکروب‌های روده‌ی مرتبط با روغن‌  حیوانی (خوک) را گرفته بود، دربرابر اضافه‌وزن مرتبط با رژیم و پدیده‌ی التهاب در بدن حفاظت شده بود. این یافته نشان‌می‌دهد که میکروب‌های روده یک عامل مستقل تشدید التهاب همراه با چاقی مفرط ناشی‌از رژیم‌غذایی بوده و امید می‌رود که مصرف پروبیوتیک بتواند به مقابله با رژیم‌های چرب کمک‌کند. محققان در صدد تعیین نقش مستقیم میکروب‌های‌روده در تفاوت‌های متابولیک همراه با رژیم‌های حاوی چربی‌های سالم می‌باشند.

برچسب ها: روغن ماهی ,

[ بازدید : 18 ]


ادامه مطلب

[ شنبه 27 ارديبهشت 1399 ] 13:15 ] [ Nutty_Domination ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]