آخرین اخبار تخصصی سلامت و پزشکی

جدیدترین اخبار پزشکی را در این صفحه جستجو کنید

جراحی های غیر مرتبط با قلب نیز ممکن است به قلب شما آسیب برسانند!

پژوهش جدید نشان میدهد، سالمندان معمولا در طول انواع مختلف جراحی – حتی جراحی هایی که به قلب مرتبط نیستند – از آسیب به سلول های قلب رنج می برند و این مسئله می تواند خطر مرگ و میر آنها ناشی از این جراحی ها را به طور قابل توجهی افزایش دهد.

این تحقیق پدیده ای به نام آسیب های قلبی عروقی در طول عمل و یا PMI را بررسی کرد. این پدیده به آسیب های نامحسوس قلب اشاره دارد که می توانند در طی یا بلافاصله بعد از هر نوع جراحی رخ دهند.

به گفته دکتر کریستین پائولر، نویسنده ارشد این مطالعه جدید، بیماران مسن تر و کسانی که بیماری های قلبی دارند، در معرض خطر بیشتری قرار دارند. با این حال، این وضعیت به راحتی مورد کم توجهی قرار میگیرد، چرا که بیشتر بیماران مبتلا به این وضعیت، درد قفسه سینه یا علائم دیگر ندارند.

برچسب ها: PMI , آسیب های قلبی عروقی , افزایش سطح تروپونین , بیماری‌ های قلبی , جراحی , درد قفسه سینه ,

[ بازدید : 9 ]


ادامه مطلب

[ شنبه 11 آبان 1398 ] 12:28 ] [ Nutty_Domination ]

[ ]

آیا زمان جراحی مغز و اعصاب مهم است؟

مطالعات می‌گویند که عمل‌های جراحی بعد از ساعات اداری با عوارض بیشتر، مرتبط هستند.

یک مطالعه‌ی جدید نشان می‌دهد بیمارانی که جراحی مغز و اعصاب آنها در طول شب انجام شده است، بیشتر از آنهایی که در طول روز جراحی مغز و اعصاب انجام داده‌اند، به عوارض بعد از عمل دچار می‌شوند.

 

اهمیت زمان جراحی مغز و اعصاب


محققان دانشگاه میشیگان گفتند که احتمال بروز عوارض در هنگامی که جراحی‌ها بین ۹ شب و ۷ صبح آغاز شده بودند، ۵۰ درصد بالاتر بود. آنها بیش از ۱۵۸۰۰ عمل جراحی و نتایج آنها را بررسی کردند. هنگام توجیه کردن مدت جراحی، این تیم تحقیقاتی دریافتند که احتمال بروز عوارض، بیش از دو برابر شده است.

بیماران حاضر در این مطالعه، بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۴ در سیستم سلامت دانشگاه میشیگان تحت جراحی مغز و اعصاب قرار گرفتند. ۷۸۵ مورد عوارض، شامل واکنش‌های دارویی خفیف، عفونت، حمله‌ قلبی و مرگ گزارش شد.

برچسب ها: ارتوپدی , جراحی , جراحی مغز و اعصاب , زمان عمل جراحی ,

[ بازدید : 19 ]


ادامه مطلب

[ شنبه 11 آبان 1398 ] 12:22 ] [ Nutty_Domination ]

[ ]

علائم، دلایل، تشخیص و درمان بیماری کرون (بخش سوم)

بیماری کرون درمان چگونه می شود؟


اگرچه روش های درمانی نمیتوانند بیماری کرون را معالجه کنند، اما میتوانند به بیشتر افراد کمک کنند که زندگی عادی داشته باشند.


داروها


بیماری کرون در درجه اول با داروها درمان می شود، داروهایی همچون:

 -داروهای ضد التهابی مانند سالیسیلات. از جمله مزالازین (Asacol) ، Lialda، پنتاسا، السالازین (Dipentum) و سولفاسالازین (Azulfidine). عوارض جانبی شامل ناراحتی گوارشی، سردرد، تهوع، اسهال، یا بثورات است.

 -کورتیکواستروئیدها یک نوع قوی تر از داروهای ضد التهابی هستند. از جمله بودسونید (انتوکورت) و پردنیزون یا متیل پردنیزولون (Solu-Medrol) هستند. اگر برای مدت طولانی مصرف شوند، عوارض جدی آنها می تواند جدی باشد و ممکن است شامل کاهش تراکم استخوان، از دست دادن عضلات، مشکلات پوستی و افزایش خطر ابتلا به عفونت باشد. انتوکورت عوارض جانبی کمتری دارد.

- سرکوبگرهای سیستم ایمنی مانند آزاتیوپرین (Imuran) یا متوترکسات (رماتیرکس). اثر این داروها می تواند تا شش ماه طول بکشد. این داروها با افزایش خطر عفونت همراه هستند که می تواند تهدید کننده زندگی باشد.

 -آنتی بیوتیک ها مانند سیپروفلوکساسین (سیپرو)، مترونیدازول (Flagyl) و غیره Flagyl .می تواند طعم فلز در دهان، حالت تهوع و سوزش یا بی حسی دست و پا ایجاد کند. سیپرو می تواند تهوع ایجاد کند و با پارگی تاندون آشیل ارتباط داشته باشد.

برچسب ها: اشعه ایکس , بیماری کرون , سردرد , سنگ صفراوی , سنگ کلیه , سیگموئیدوسکوپی , علائم بیماری کرون , فیستول مقعدی , کاهش وزن , کولونوسکوپی , کولیت اولسراتیو , کولیت زخمی , موکوس , درمان بیماری کرون در امریکا , آیا بیماری کرون کشنده است , رژیم غذایی بیماری کرون , تفاوت بیماری کرون با کولیت , طول عمر بیماران کرون , قرص کرون ,

[ بازدید : 9 ]


ادامه مطلب

[ شنبه 11 آبان 1398 ] 12:15 ] [ Nutty_Domination ]

[ ]

علائم، دلایل، تشخیص و درمان بیماری کرون (بخش دوم)

در بخش قبل گفتیم که بیماری کرون یک اختلال با اتیولوژی (سبب شناسی) نامشخص است. این بیماری اغلب به عنوان یک بیماری خود ایمنی تلقی شده است اما تحقیقات نشان می دهند که التهاب مزمن ممکن است به خاطر حمله سیستم ایمنی به خود بدن نباشد، بلکه در نتیجه حمله سیستم ایمنی بدن به ویروس ها، باکتری ها و یا مواد غذایی در روده باشد که موجب التهاب میشود و به آسیب روده منجر می شود. در ادامه به نحوه تشخیص و عوامل تشدید بیماری می پردازیم.

برچسب ها: درمان بیماری کرون در امریکا , آیا بیماری کرون کشنده است , رژیم غذایی بیماری کرون , تفاوت بیماری کرون با کولیت , طول عمر بیماران کرون , ص کرون , اشعه ایکس , بیماری کرون , سردرد , سنگ صفراوی , سنگ کلیه , سیگموئیدوسکوپی , علائم بیماری کرون , فیستول مقعدی , کاهش وزن , کولونوسکوپی , کولیت اولسراتیو , کولیت زخمی , موکوس ,

[ بازدید : 13 ]


ادامه مطلب

[ پنجشنبه 2 آبان 1398 ] 2:08 ] [ Nutty_Domination ]

[ ]

علائم، دلایل، تشخیص و درمان بیماری کرون (بخش اول)

بیماری کرون چیست؟


کرون یک اختلال با اتیولوژی (سبب شناسی) نامشخص است. این بیماری اغلب به عنوان یک بیماری خود ایمنی تلقی شده است اما تحقیقات نشان می دهند که التهاب مزمن ممکن است به خاطر حمله سیستم ایمنی به خود بدن نباشد، بلکه در نتیجه حمله سیستم ایمنی بدن به ویروس ها، باکتری ها و یا مواد غذایی در روده باشد که موجب التهاب میشود و به آسیب روده منجر می شود. با ما همراه باشید.


علائم بیماری کرون


افراد مبتلا به بیماری کرون می توانند دوره هایی از علائم شدید و سپس دوره های بهبودی که می تواند هفته ها یا سال ها ادامه یابد را تجربه کنند. علائم بیماری کرون به محلی که بیماری در روده اتفاق می افتد و شدت آن بستگی دارد.

برچسب ها: اسهال , اشعه ایکس , بیماری کرون , سردرد , سنگ صفراوی , سنگ کلیه , سیگموئیدوسکوپی , علائم بیماری کرون , فیستول مقعدی , کاهش وزن , کولونوسکوپی , کولیت اولسراتیو , کولیت زخمی , موکوس ,

[ بازدید : 16 ]


ادامه مطلب

[ پنجشنبه 2 آبان 1398 ] 1:52 ] [ Nutty_Domination ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]